Witajcie na stronie SALSAVILLE.com 

 

Witajcie salseros na całym świecie. Chciałbym na tej stronie opowiedzieć Wam trochę o sobie, o moich instruktażowych kasetach video z salsą oraz o mojej stronie internetowej, Salsaville.com.

Nie miałem czasu, aby przetłumaczyć całą witrynę na inne języki, ale z pomocą Aleksandry Leszczewicz przygotowałem ten mini-przewodnik w języku polskim. Mam nadzieję, że ten wstęp po polsku pozwoli Wam swobodnie poruszać się także po linkach z tej strony (mimo, że są w języku angielskim).

 

Eric "El Cubanito" Freeman:

Wychowałem się w Teaneck, New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że mieszkałem tylko o 20 minut drogi od Nowego Jorku, kolebki współczesnej salsy, nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. W 1991 roku, mimo że spędziłem w Ameryce Łacińskiej dziesięć miesięcy na wyprawie rowerowej, podczas której przejechałem 9000 km z San Francisco w Kaliforni do San Jose w Kostaryce, nadal nie zetknąłem się z salsą.

Wróciwszy z tej wyprawy przeprowadziłem się do Boulder, Colorado (gdzie mieszkam do dziś) i, głównie przez przypadek, wiosną 93 roku trafiłem na lekcję tańców latynoamerykańskich. Potem zacząłem bywać w jedynym w Boulder klubie latynoskim. Mniej więcej rok później coś się ze mną stało i uzależniłem się od tego. Od tamtej pory tańczę prawie codziennie i przy kazdej sposobności uczę się coraz więcej o tańcu i muzyce. Trenowałem salsę intensywnie w Nowym Jorku, wiele razy jeździłem do Los Angeles i spędziłem ponad 10 miesięcy na Kubie, ucząc się tańca. W lutym 99 roku nakręciłem moją pierwszą kasetę video „Cool moves revealed” z Eddie Lewis, „The Salsa Freak”. Od tamtej pory nagrałem jeszcze 6 kaset i trzy razy odwiedziłem Europę, gdzie prowadziłem liczne warsztaty. Mam nadzieję, że w przyszłości salsa zaprowadzi mnie jeszcze do wielu ekscytujących miejsc świata.

Kliknij tu  by przeczytać mój życiorys. Aby dowiedzieć się więcej o moich przeszłych i planowanych podróżach kliknij tu. Żeby dodać swój adres do mojej listy mailingowej kliknij tu. Lista ta używana jest wyłącznie aby informować o nowych produktach lub o nowościach na mojej stronie www. Nigdy nie udostępniam nikomu innemu adresów z tej listy. Napisz do mnie aby uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania (pisz po angielsku lub hiszpańsku) lub żeby uzyskać informacje na temat możliwości zorganizowania warsztatów w Twoim mieście.
 

Ogólne informacje o kasetach video:

W tej chwili mam w sprzedaży osiem instruktażowych kaset z salsą. Strona główna kaset znajduje się tutaj.  Każdej z kaset towarzyszy „Przewodnik” w postaci listy wszystkich pokazanych figur wraz ze wskazówkami, które je wytłumaczą i pozwolą łatwiej zapamiętać.

Każdej z kaset towarzyszy kilka krótkich videoklipów. Aby je obejrzeć potrzebny jest program QuickTime. Być może masz go już i wtedy prawdopodobnie wszystko uruchomi się  automatycznie. Jeśli nie, kliknij tu, aby ściągnąć go gratis na swój komputer.

Mój obecny zbiór kaset przeznaczony jest dla tancerzy średnio- i zaawansowanych, którzy opanowali już podstawy salsy. Kasety przygotowane zostaly z myślą o tych, którzy chcą nauczyć się nowych figur w różnych stylach salsy. Poza  tym nie jestem zwolennikiem tańczenia układów choreograficznych w salsie. Z małymi wyjątkami, wszystkie zaprezentowane figury są łatwe do poprowadzenia i do „bycia prowadzoną”. Oznacza to, że kiedy tuż Ty i Twój partner/partnerka zaznajomicie się z figurami, będziecie w stanie je zatańczyć z pomocą jedynie dobrego prowadzenia.

Kasety, na których ja uczę, są w języku angielskim. Objaśnienia zostaly ograniczone do minimum. W zamian za to każda z figur została przedstawiona z liczeniem „1,2,3,...5,6,7”. Wydaje mi się, że płynne posługiwanie się językiem angielskim nie jest konieczne. Kasety, na których nie ja uczę, czyli seria „Salsa a la Cubana”, również mają liczenie po angielsku, ale objaśniane są po hiszpańsku przez tancerzy kubańskich. Wszystko, co mówią zostało przetlumaczone na angielski i znajduje się na mojej stronie www.

 

Zamawianie kaset vhs:

Aby zamówić kasety, kliknij tu.  Później kliknij na link: “Order by Credit Card."  To doprowadzi Cię do strony, na której znajduje się lista wszystkich kaset. Każda z nich kosztuje $30 w systemie NTSC i $33 w systemie PAL. Co to jest „NTSC” i „PAL”? – są to dwa formaty kaset video, używane w różnych krajach. USA, Kanada, Ameryka Łacińska i Azja używają NTSC. Europa, Australia i Nowa Zelandia używają systemu PAL. Żeby złożyć zamówienie, kliknij na „order button”, odpowiadający kasecie, którą chcesz zamówić. Wysyłka poza obszar USA i Kanady kosztuje obecnie $14. Jest to stała suma, niezależnie od tego, czy zamawiasz jedną, czy osiem kaset. Wysyłam wszystkie zamówione kasety raz w tygodniu. Zwykle odbywa się to przez „Global Priority Mail”. Przeważnie trwa to niecały tydzień, ale czasem potrwa nawet dwa tygodnie zanim zamówienie dotrze do Twojego domu.

 

Zamawianie przy płatności kartą kredytową:

Niektórzy obawiają się o bezpieczeństwo ujawniania danych swoich kart kredytowych w internecie. Jestem przekonany, że jest to całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że używa się zabezpieczeń SSL. Dzieje się tak wtedy, gdy na dole ekranu widzisz znaczek kłódki. Dla Netscape Navigator, wygląda on tak:  Dla Internet Explorer, Upewnij się, że widzisz ten symbol zanim wpiszesz numer i dane karty. Wtedy masz pewność, że numer Twojej karty został zaszyfrowany i bardzo trudno byłoby go ukraść. Natomiast jeśli w netscape Navigator zobaczysz   , oznacza to , że dane, które wpiszesz nie są chronione. W Internet Explorer nie pojawia się żaden symblol ostrzegający przed brakiem zabezpieczeń. (Pamiętaj, tylko ta strona, na której podajesz numer karty kredytowej musi być zabezpieczona). Większość witryn jest zabezpieczona w ten wlasnie sposób, choć nie wszystkie. Salsaville.com jest zabezpieczona SSL więc nie powinno być żadnych problemów. 

"Cool Moves Revealed" (1 kaseta)

Piersza kaseta, jaką nakręciłem, razem ze słynną Edie Lewis, “The Salsa Freak”. Obejmuje głównie figury z zakresu stylu Los Angeles, ale także kilka elementów New York i stylu kubańskiego. Demonstrujemy również tańczenie do różnych momentów muzyki: “na 1”, “na 2”  (dwa sposoby), „na 3”, a nawet „na 4”. W sumie kaseta trwa 60 minut i zawiera 60 figur.

Opis Ogólny (oraz lista wszystkich figur)
Videoklipy on-line
Opinie osób, które już kupiły tę kasetę
 

"Hot Moves for the Salsa Addict" (2 kasety vhs)

Jest to kontynuacja  "Cool Moves Revealed" , sfilmowana wraz z moją długoletnią partnerką, Lauren Mones.


Opis Ogólny
Videoklipy On-line
Opinie osób, które już kupiły tę kasetę
Lista figur (kliknij na obrazek, by zobaczyć przewodnik dla każdej z części)
 

"Salsa a la Cubana" Seria (3 kasety vhs)

Nakręciłem te kasety na Kubie, a przedstawiają Kubańczyków tańczących autentyczną uliczną (‘streetstyle’) salsę. Są to trzy kasety: 

 

Opis Ogólny Serii "Salsa a la Cubana"
Opis Ogólny “Demonstrational Video
Opis Ogólny “Instructional Video#1”
Opis Ogólny “Instructional Video#2”

Videoklipy on-line (kliknij na obrazek)

Opinie dotyczące “Demonstrational Video”
Opinie dotyczące “Instructional Videos” (#1 and #2)

Lista figur “Instructional Video #1”
Lista figur “Instructional Video #2”