Welcome to SALSAVILLE.com

שלום לאוהבי הסלסה בכל העולם. הדף הזה נוצר על מנת שאספר לכם קצת על עצמי, על קלטות הוידאו שלי (קלטות סלסה, כמובן) והאתר שלי, Salsaville.com.

לא היה לי את הזמן הנדרש לתרגום כל האתר לשפות אחרות, אבל הכנתי את המדריך הקטן הזה בעברית בעזרתה של ורד. אני מקווה שעם ההקדמה הזו בעברית תקבלו מושג מספיק ברור כדי שתסתדרו עם הדפים האחרים (שהם באנגלית).  

אריק "הקובני" פרימן:

גדלתי בניו ג'רזי, ארה"ב, במקום בשם Teaneck. למרות שחייתי רק 20 דקות ממקום ההולדת של הסלסה המודרנית, העיר ניו יורק, אפילו לא ידעתי שזה קיים. בשנת 91', למרות שביליתי 10 חודשים באמריקה הלטינית במסגרת מסע אופניים בן 9,000 ק"מ מסן פרנסיסקו בקליפורניה לסן חוזה בקוסטה ריקה, עדיין לא נחשפתי לסלסה.

כשחזרתי מהטיול עברתי לגור בקולורדו, במקום בשם Boulder (שם אני חי כיום) וממש במקרה לקחתי קורס בריקוד לטיני-אמריקאי באביב של שנת 93'. אז התחלתי ללכת למועדון הריקודים הלטיני היחידי שיש ב- Boulder. בערך שנה אחר כך משהו קרה והתמכרתי. מאז, רקדתי כמעט כל יום ולמדתי כל מה שרק יכולתי ללמוד על המוסיקה ועל הריקוד. למדתי סלסה בצורה נרחבת בעיר ניו יורק, נסעתי מספר רב של פעמים ללוס אנג'לס ולמדתי ריקוד במשך יותר מ- 10 חודשים בקובה. בפברואר 99' יצרתי את סרט הוידאו הראשון שלי, "תנועות "קוליות" מתגלות" עם אדי לואיס, הידועה כ- "חולת הסלסה". מאז, עשיתי 6 קלטות נוספות ונסעתי לאירופה 3 פעמים בשנה האחרונה כדי ללמד בסדנאות. בעתיד, אני מקווה שהסלסה תמשיך לקחת אותי למקומות חדשים ומרתקים בכל העולם.

לחצו כאן כדי להגיע לקורות החיים שלי. למידע על סיורים בעולם בעבר ובעתיד, לחצו כאן. כדי להוסיף את עצמכם לרשימת הדואר שלי, לחצו כאן. הרשימה הזו משמשת רק להודעות על מוצרים חדשים או כדי לספר על משהו חדש ומעניין שנוסף לאתר שלי. אני אף פעם לא אעביר את הרשימה הזו למישהו אחר. שלחו לי דואל כדי לשאול אותי כל שאלה שהיא (אבל רק באנגלית או ספרדית בבקשה) או כדי לבדוק אפשרות של סדנאות אצלכם.


אינפורמציה כללית על קלטות הוידאו: 

כרגע יש לי שמונה קלטות הדרכה של סלסה למכירה. העמוד הראשי לכל הקלטות נמצא כאן. לכל סרט יש "הקדמה" שהיא רשימה של כל התנועות, יחד עם סימון שעוזר להסביר ולזכור את הצעדים. מכל סרט וידאו גם יש קליפ שניתן לראות דרך האינטרנט. על מנת לצפות אתם צריכים שתהיה לכם את תוכנת QuickTime. יש סיכוי טוב שעל המחשב שלכם כבר מותקנת התוכנה הזו ושהצפייה תתאפשר באופן אוטומטי. במידה ולא, לחצו כאן על מנת להוריד אותה בלא תשלום.

קלטות הוידאו שאני מוכר כרגע מיועדות לרקדנים בשלבים בינוניים ומתקדמים. אתם אמורים כבר להכיר את הבסיס של ריקוד הסלסה. הסרטים שלי מיועדים לאנשים שרוצים ללמוד הרבה תנועות חדשות בסגנונות שונים. אני גם לא בקטע של סלסת-"כוריאוגרפיה". חוץ מיוצאי דופן נדירים, כל התנועות בכל הקלטות הם מהסוג שקל לעקוב אחריהן וקל להיות מובלים על ידן. זאת אומרת שמהרגע שאת/ה ובן/בת הזוג שלך מכירים את התנועות, אפשר לרקוד אותן וכל מה שצריך זו פשוט הובלה טובה. 

בקלטות בהן אני מדריך הלימוד הוא באנגלית. הסברים ניתנים במינימום ההכרחי. במקום הסברים, כל תנועה מודגמת בבירור, בזמן שאני סופר "5,6,7......1,2,3". שליטה בשפה האנגלית היא, לדעתי, אינה הכרחית. בקלטות בהם אני איני מדריך, הסדרה "סלסה קובנית" (“Salsa a la Cubana”) יש ספירה באנגלית כמו בסרטים שלי, אבל ההסברים שניתנים ע"י הרקדנים הקובניים הם בספרדית. גם שם, ההסברים ניתנים במינימום ההכרחי. בנוסף, כל מה שהם אומרים תורגם לאנגלית ונמצא באתר. 

הזמנת קלטות הוידאו:

על מנת להזמין את הסרטים, לחצו כאן. אחר כך לחצו על הזמנה באמצעות כרטיס אשראי (“Order by Credit Card”). משם תגיעו לדף שנמצאת בו רשימת קלטות הוידאו. כל וידאו עולה 30 $ בשיטת “NTSC  ו- 33 $ בשיטת “PAL”. מה זה "NTSC" ו- "PAL"? – אלו שתי שיטות שונות, שני פורמטים שונים שבהם משתמשים במקומות שונים בעולם על מנת לצפות בקלטות וידאו – קלטות "VHS". בארצות הברית, קנדה, אמריקה הלטינית ואסיה משתמשים ב- “NTSC”. באירופה, אוסטרליה, ניו זילנד וישראל משתמשים ב-"PAL". על מנת להזמין, לחצו על כל כפתור הזמנה (“Order Button”) שמתאים לסרט אותו אתם רוצים. משלוח מחוץ לארה"ב וקנדה עולה כרגע 14 $. זה המחיר הכולל למשלוח, בין אם אתם מזמינים קלטת אחת או שמונה. אני שולח את כל ההזמנות בערך פעם בשבוע. המשלוח נעשה בדרך כלל באמצעות "Global Priority Mail". זה לוקח בדרך כלל פחות משבוע, אבל לפעמים לוקח עד שבועיים כדי להגיע לביתך.

הזמנה מוגנת באמצעות כרטיסי אשראי:

מספר אנשים מודאגים לגבי הגנה כשהם נותנים את פרטי כרטיס האשראי שלהם ברשת. אני מאמין שזה מאד בטוח כל עוד זה מוצפן עם SSL. אתם יודעים שזה המקרה אם אתם רואים סימן של מנעול בתחתית הדפדפן שלכם. אם אתם משתמשים ב- Netscape Navigator, זה יראה כמו . אם אתם משתמשים ב- Internet Explorer, זה יראה כמו  . תוודאו שאתם רואים את הסמל לגבי הדף שבו אתם נמצאים כשאתם כותבים את פרטי כרטיס האשראי שלכם. אז אתם יודעים שהפרטים מוצפנים וקשה מאד לגנוב אותם. אם, לעומת זאת, אתם רואים את הסימן  כשאתם ב- Netscape, דעו שפרטי כרטיס האשראי שלכם אינן מוגנים. אם אתם ב- Explorer, לא תראו שום סימן של מנעול ואז תדעו שהדף איננו מוצפן. (חשוב לזכור: רק הדף הספציפי שבו אתם מכניסים את פרטי כרטיס האשראי צריך להיות מוצפן.) ברוב האתרים תראו את הסמלים האלו, אבל לא בכולם. האתר Salsaville.com מוגן שכן הוא מוצפן עם SSL כך שלא צריכה להיות שום בעיה. 

"תנועות "קוליות" מתגלות, 2 חלקים" (קלטת אחת)

הסרט הראשון שעשיתי, "תנועות "קוליות" מתגלות, 2 חלקים" הוא עם אדי לואיס המפורסמת, הידועה בכינוייה "חולת הסלסה". זו קלטת של תנועות בסגנון לוס אנג'לס בעיקר, עם כמה תנועות ניו יורקיות וקובניות. אנחנו גם מדגימים ריקוד על כל המקצבים השונים של המוסיקה: לרקוד "על ה- 1", לרקוד "על ה-2" (בשתי דרכים שונות), "על ה-3" ואפילו "על ה-4". יש בסה"כ 60 תנועות בסרט הזה ואורכו 60 דקות.

תיאור כללי (עם רשימה של כל התנועות)
קליפים באינטרנט
עדויות מאנשים שכבר קנו את הקלטת

 

"תנועות "לוהטות" למכורי הסלסה" (שתי קלטות)

אלו ההמשכים שלי לקלטת "תנועות "קוליות" מתגלות", שצולמו עם בת הזוג שלי לריקודים מזה זמן רב, לורן מונס.

  • כל קלטת היא באורך 66 דקות.
  • בחלק הראשון יש 42 תנועות ו- 9 "רצפים" שמראים איך אפשר לשלב את התנועות יחד.
  • בחלק השני יש 45 תנועות ומספר רב של תנועות קובניות ותנועות "בהשראה קובנית".
  • בסוף כל קלטת, יש 8 דקות של הדגמה של ריקוד בסגנון חופשי לקצב מוסיקת סלסה. הקטעים האלו מכילים הרבה תנועות שלא נראות בשום מקום אחר בקלטות.

תיאור כללי
קליפים באינטרנט
עדויות מאנשים שכבר קנו את הקלטת

רשימת תנועות (תלחצו על כל תמונה כדי להגיע לרשימה של כל קלטת)


סדרת הקלטות "סלסה קובנית" (שלוש קלטות)

אלו סרטים שצילמתי בקובה של רקדנים קובניים אותנטיים שרוקדים בסגנון סלסה של רקדני רחוב. יש שלוש קלטות:

  • "סרט הדגמה של סגנון סלסה קובני מהמקור........" (באורך 54 דקות), הוא סדרה של הדגמות של זוגות שונים מהוואנה ומסנטיאגו דה קובה שרוקדים למוסיקת סלסה קובנית אנרגטית. הסרט הזה, למרות שהוא לא סרט "הדרכה", מכיל מאות תנועות שאפשר ללמוד מצפייה במהירות איטית. זו הזדמנות יוצאת דופן לראות ריקוד בסגנון קובני אותנטי במיטבו.
  • "סרט הדרכה מס' 1: היסודות של סגנון סלסת הקאזינו הקובנית" (באורך 36 דקות), הסרט מסביר את הבסיס של ריקוד סלסה בסגנון קובני. זה לא סרט למתחילים והוא מראה מה הופך את הסגנון הקובני למיוחד ואת הצעדים הבסיסיים והסיבובים בסגנון הזה.
  • "סרט הדרכה מס' 2: תנועות מתקדמות בסגנון ריקוד הסלסה הקובנית" (באורך 37 דקות), מכיל הרבה תנועות מתקדמות בסגנון הקובני, רבות מהן מאד מאתגרות ויוצאות דופן.